X-Plane

X-Plane od Laminar Research je v současné době považován za špičku v řadě civilních leteckých simulátorů a neustále se vylepšuje. Ve srovnání se sérií produktů MSFS má X-Plane reálnější letový model, což je asi jeho největší předností. Lze v něm létat i aerovleky v multiplayeru, kdy jeden hráč řídí vlečnou a druhý větroň. X-Plane 11 se celkově povedl i po grafické stránce. Počítejte ale s tím, že při nastavení na max. detaily je X-Plane 11 poměrně náročný na HW. Díky utilitě FS2XPLANE lze konvertovat scenerie z MSFS a pomocí jednoduchého editoru Overlay Editor dělat jednoduše úpravy krajiny. Součástí instalace je i Plane Maker na tvorbu vlastních letadel. Většina doplňků zde na webu je vytvořena pro X-Plane 9. Otestujte si demo X Plane 11.

  scenerie
  repainty
  ostatní
X - Plane     Letiště Medlánky v.1.6
 Download screenshoty

Autor:  František Brablc   

Tato scenerie aeroklubového letiště Brno Medlánky ( LKCM ) a okolí je speciálně upravena pro simulátor X-Plane 9.41 a novější. Instalační balíček scenerie neobsahuje ortofoto. Součástí scenerie je i detailně upravené okolí letiště ( část sídliště Komín, přilehlé chatové oblasti, plachetnice na brněnské přehradě, stromky a objekty v okolí ad.) Tato část byla v této verzi kompletně přepracována a je momentálně co se týče okolí letiště nejdetailnější. Scenerie nebyla testována v novějších verzích X-Plane 10 a 11. Neručím tedy za plnou funkčnost.

X - Plane     Letiště Chotěšov v.1.0
 Download

Autor:  František Brablc

Scenerie malého SLZ letiště Chotěšov ( LK45 ) u Plzně pro X-Plane 9.45 a novější. Instalační balíček neobsahuje ortofoto. Postavičky ve scenerce jsou mimo jiné i reální piloti z Chotěšova. Součástí scenerie letiště je i místní kadibudka :) Model letiště do X-Plane vznikl už před několika lety a jednotlivé objekty už nemusí odpovídat současnému stavu na reálném letišti. Verze pro X-Plane je také o něco méně detailní, než původní verze pro FS 2004. Více informací o reálném letišti si můžete přečíst na FB stránce Aviatik klubu Chotěšov.

Medlánky v.1.6  X-Plane 9
Repainty

P92 Eaglet OK-RWY

autor: František Brablc

 Download

P-92  OK-FUU 22 

autor: František Brablc

 Download

P-92JS  OK-TWY

autor: František Brablc

 Download

ASK-21 OK-2121

autor: František Brablc

 Download

C172 OK-HKD

 autor: Roman Svoboda

 Download

Robinson R44  OK-EIN

 autor: František Brablc

 Download
Odkazy na užitečné stránky