Condor Soaring

Condor Soaring je momentálně nejlepší volba pro zájemce o simulaci plachtění na PC. S větroněm si můžete sice zalétat i v FS 2004, FSX, nebo X-Plane 9, ale kdo jednou okusí možnosti Condora, rychle pochopí, že nic lepšího v této kategorii simulátorů není. Pokud si chcete zalétat v tomto simu i nad letištěm Medlánky, máte možnost. Stačí si koupit scenerie Czechoslovakia 3.0, nebo CW-B pro Condor 2 od M. Kocha, do kterých jsem letiště LKCM udělal. Jedná se momentálně o bezkonkurenčně nejlépe zpracované scenerie do tohoto simulátoru bez použití ortofota. Začátkem roku 2018 byl uveden do prodeje nový simulátor Condor 2, pro který budou časem vznikat nové scenerie a větroně. Další zajímavosti o Condoru si přečtěte v sekci ostatí.

  scenerie
  repainty
  ostatní
Condor 2     CW-B Morava v.2.0
 koupit screenshoty

Autor:  Miloš Koch   

CW-B je první zcela nová scenerie pro Condor Soaring Simulator verze 2. Pokrývá střed České republiky. Scenerie má nové textury s dvojnásobným rozlišením textur - 8192 pixelů místo 4096, detailně modelovaná města a terén. Scenerie je vytvořena podle skutečných map, používá vysoce realistické syntetické textury a je pokryta stromy a 3D objekty. Součástí této scenerie je i letiště Brno - Medlánky. Jedná se o placenou scenerii, kterou můžete zakoupit na condorworld.eu

Condor 2     CW-V Vysočina v.1.0
 Download

Autor:  Miloš Koch

Tato scenerie pokrývá pouze oblast Vysočiny. Je to vysoce detailní scenerie, v novém designu pro Condor 2, s novými texturami ve vysokém rozlišení. Je vhodná pro kratší lety a slouží prakticky jako demo, na kterém si můžete vyzkoušet kvalitu zpracování ostatních scenerií z produkce Condorworld, jako je například CW-B Morava a další. Scenerii vytvořil Miloš Koch společně s Jiřím Brožkem a je k dispozici zdarma.

Medlánky ve scenerii CW-B 2.0
Repainty

Zlín Z-226 OK-MGM

autor: František Brablc

 Download

repainty - Standard + 15-m

autor: František Brablc

 Download

repainty - Plane Pack 1 a 2 

autor: František Brablc

 Download
O simulátoru Condor

Proč zvolit právě tento simulátor ? Kolem tohoto simulátoru se u nás vytvořila početná komunita nadšenců, která pořádá i vlastní online závody speciálně pro našince. Aktuální a již proběhlé soutěže najdete například zde. Nemalou zásluhu na oblíbenosti Condora u nás mají i tvůrci velice kvalitních scenerií, které jsou opravdu špičkové, viz tvorba Miloše Kocha. Co ale láká na tomto simulátoru nejvíce, to jsou především samotné vlastnosti tohoto simulátoru a právě možnost závodění v co možná nejreálnější podobě. Můžete si užít pocit jaký prožívají piloti u reálného soutěžního plachtařského létání. Letový model a reálný fyzikální model počasí vám to umožní. Condor asi jako jediný simulátor na trhu opravdu dokáže vcelku velice přesně simulovat let kluzáku ve všech letových režimech a povětrnostních podmínkách. Díky tomu, že autoři neumožňují přidávat větroně různým externím tvůrcům, jako je to třeba u MSFS, nebo XPL, jsou  u větroňů zaručeny přesné letové charakteristiky a jejich ovládání v závislosti na konkrétním typu. Simulováno je poškození kluzáku, flutter, přetížení a kolize. Třešničkou na dortu jsou pak realistické aerovleky a navijákové vzlety. Jistě potěší i možnost zpětného rozboru celého letu, je možné uložit si například IGC a následně si prohlédnout svůj let pomoci SeeYou, stejně tak jako u reálného přeletu. Je možné získat i klasické odznaky po splnění úloh, opět se jedná o přesnou kopii z reálu. Můžete se tedy kolegům chlubit například získáním odznaku stříbrného C a dalších. Stačí se zaregistrovat na Condor Club a pak už jen plachtit a překonávat rekordy. Na stejném webu získáte také svoje jedinečné označení, které se pak používá na všech soutěžích.