Microsoft Flight Simulator

Flight Simulátor od firmy Microsoft je stále velice populární. Po FSX přichází na trh dlouho očekávaná verze FS 2020. Vzhledem k jeho velké oblíbenosti mezi příznivci leteckých simulátorů, bude i do budoucna věnován MSFS na tomto webu patřičný prostor. Stáhnout si tu můžete mimo detailně propracovaných Medlánek 2.0 do FS 2004 i několik dalších scenerií z mojí produkce a také věci na kterých jsem se nepřímo podílel. Najdete tu i spoustu repaintů na modely letadel. Všechny jsou tvořeny výhradně podle reálných předloh. Téměř všechny zde publikované doplňky jsou určeny pro starší FS 2004, ale jsou zde i různé verze scenerie Medlánky pro FSX, FSX SP2 - Prepar3D a také upravená scenerii letiště Medlánky pro FS 2020.

  scenerie
  repainty
  ostatní
FS 2020     Letiště Medlánky v.1.1
 download video

Autor:  František Brablc - Milan Šmíd

Jedná se o upravený konvert původní scenerie LKCM určené pro FS 2004 a následně pro FSX a X-Plane. Scenerie je přesně usazena na ortofoto, dráha a pojížděčka má upravený profil tak, aby odpovídal co nejvíce reálu. Jsou zde doplněny nové objekty budov dle aktuální podoby reálného letiště a statické objekty. Scenerie má také upravené noční osvětlení. 
Tato scenerie je také součástí balíku českých GA letišť CZ GA Airfields: Revival 2020. Pokud si tedy hodláte v budoucnu tento kompletní balík letišť nainstalovat, nezapomeňte před tím samostatné LKCM pro FS 2020 ze simulátoru odebrat.

FS 2004     Letiště Medlánky v.2.0
 download screenshoty

Autor:  František Brablc

Scenerie letiště LKCM obsahuje sezónní a noční textury, upravené ortofoto města Brna, dynamické prvky, statika na letišti se mění dle ročního období, denních hodin a provoz mění strany dle počasí. Ráno a večer startují horkovzdušné balóny. Na pojížděčce můžete najít animované sysly :) u čerpací stanice lze dotankovat. Nad pláckem pro modeláře poletují animované RC modely atd. AI traffic obsahuje všechny modely letadel ve zbarvení, tak jak je můžete vídat na reálném letišti. Součástí základní instalace je i část přilehlého sídliště Brno Komín a okolo letiště je vymodelováno vedení vysokého napětí, přesně dle reálu. Můžete so podívat na starší video ze scenerie.

FSX - P3D     Airfields Refival 2017
 Download

Autor:  Milan Šmíd

Balíček obsahuje 73 scenerek zejména GA letišť v České republice konvertovaných pro FSX Accel/SP2 a Prepar3D, srovnaných na ortho, doplněných o statické objekty, 3D trávu a hi-res ground polygony. Na tvorbě originálních scenerek se mezi lety 2002 a 2016 podílelo 37 autorů. Součástí balíčku je i scenerie letiště Brno Medlánky doplněná o statické objekty a upravená pro použití na ortofotu. Scenerie je plně funkční v simulátorech Prepar3D a FSX SP2.

FSX     Letiště Kotvrdovice v.1.0
 Download

Autor:  Tomáš Králíček

Scenerie malého SLZ letiště Tři sudy Kotvrdovice ( LK19 ), které se nachází poblíž Brna. Součástí scenerie je i vysílač Kojál. Scenerie je určena pro simulátor FSX a má upravený sklon dráhy dle reálu. Všechny budovy jsou detailně vymodelované a odpovídají skutečnému stavu, tak jak vypadaly v době tvorby scenerie. Tato scenerie je dostupná také v upravené verzi pro FS 2020, kde je součástí balíku českých GA letišť CZ GA Airfields: Revival 2020.

Video ze scenerie Medlánky

letiště LKCM pro FS 2020 v.1.1

Další videa z FS 2020
Medlánky 2.0 v simulátoru FS 2004
Repainty

WT-9 Dynamic OK-OUU 34

autor: František Brablc

 Download

Z-226 MS - sada repaintů

autor: Jozef Košík

 Download

Z-37 Čmelák OK-JKA 

autor: František Brablc

 Download

A-22 Foxbat OK-LUY 55

autor: František Brablc

 Download

A-22 Foxbat OK-MUQ 38

autor: František Brablc

 Download

A-22 Foxbat OK-MUQ 39

autor: František Brablc

 Download
Odkazy na užitečné stránky